ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock 40B00135AE
Rp5.177.000
diskon 4%
Harga sebelum diskon Rp5.380.000
    WHY YOU NEED THINKPAD UNIVERSAL THUNDERBOLT 4 DOCK
    - One Cable. All Your Needs.
    A single Thunderbolt cable is all you need to take your productivity to new heights. Adding an 8K @ 30 Hz display or up to four 4K @ 60 Hz displays, lightning-fast 40 Gbps transfer speeds, vPro pass-through support, and enhanced dynamic power charging up to 100W. You can do it all with the ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock.
    - Compatibility. Made Limitless.
    Freedom is the key to productivity. That’s why we’ve engineered the ThinkPad Thunderbolt 4 Dock to be limitlessly adaptable — supporting up to 100W PD and unrivaled performance on all Thunderbolt 3 and 4, USB 4, and USB-C Windows-based systems².
    - Remote Management. But Smarter.
    SPECIFICATIONS
    Docking Interface : Thunderbolt 4
    Docking Cable Length : 0.7 m Thunderbolt 4 Cable
    Video Ports :
    2 x DisplayPort 1.4
    1 x HDMI 2.1
    1 x Thunderbolt 4 Downstream Port
    USB Ports :
    4 x USB 3.1 Gen 2* (1 x always-on)
    1 x USB-C
    Audio : 1 x 3.5 mm Combo Audio Jack
    Networking :
    1 x RJ45
    Gigabit Ethernet
    PXE Boot/WOL/MAC Address
    Pass-through Supported
    Power :
    1 x Slim Tip 135W Power Adapter
    Up to 100W Dynamic Power Charging to Notebook
    Operating Humidity : Maximum : 95%; Minimum : 5%
    Operating Temperature : Maximum : +40° C (104° F); Minimum : 0° C (32° F)
    Security :
    2 x Kensington Lock Slot (1 for MicroSaver Lock Slot;
    1 for NanoSaver Lock Slot)
    Dimensions : 220 x 80 x 30mm
    Weight : Starting at 525 g
    Color : Black
    Part Number (PN) : 40B00135AE
    Supported OS : Windows 10 and above
    Supported System : Select ThinkPad, Lenovo and Non-Lenovo Systems
    Warranty Period : 3 Years
    Type : CRU
    Shipment Group :
    ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock
    ThinkPad 135W Power Adapter and Power Cord
    Standard Thunderbolt 4 Passive Cable (0.7)
    Ada masalah dengan produk ini?
    ULASAN PEMBELI
    5.0/ 5.0
    100% pembeli merasa puas
    32 rating • 13 ulasan
    5(32)100%
    4(0)0%
    3(0)0%
    2(0)0%
    1(0)0%