SPEAKER ACTIVE SHARP BLUETOOTH CBOX-PRO15UBB
Rp2.615.000
    FITUR PRODUK :
    - Big PMPO ( 19.000W )
    - Big Woofer ( 15" )
    - Carbon Kevlar Design with MDF Material
    - Dancing Lights
    - USB Movie . Music . Picture
    - Vocal Cancelling Function for Karaoke
    - Bluetooth . Radio . USB . SD Card
    - 2 Side Handles
    - Active Speaker Pro Series
    - Speaker Type : 3-way speaker system
    - Amplifier System : Active
    - X-Bass : Yes
    - Bass :Yes
    - Treble :Yes
    - Mic Input :2 ports
    - Mic Control :Yes
    - Woofer 15" x 2 Cone paper type, 6 Ohm, 60 W
    - Midrange 3" Cone paper type, 4 Ohm, 30 W
    - Tweeter 1" Piezo, 4 Ohm, 25 W
    -Audio Output 1 x 70W (RMS) / 19.000 W (PMPO)
    - Power System :AC
    - Power Supply :AC 220 Volt, 50 / 60 Hz